Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın’ın Katılımıyla Gerçekleşti
04 Ekim 2022

Bakanlığımızca her yıl düzenlenen “Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği”, bu yıl Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın ve İstanbul Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun katılımlarıyla 2 Ekim 2022 Pazar günü İstanbul Başakşehir 1. Etap Millet Bahçesi’nde yapıldı. 
Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın hayat boyu sağlıklı kalabilmek adına hareketten uzak kalmamamız gerektiğini ve dünya yürüyüş gününü bir fırsat olarak değerlendirebileceğimizi söyledi. Aydın, konuşmasında ayrıca Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın selam ve sevgilerini iletti. 

Fiziksel Aktiviteyi Gündelik Hayatımızın Parçası Haline Getirmeyi Teşvik Etmek Amaçlandı

Günümüzde fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve teknolojideki gelişmeler ile yaşam koşullarının kolaylaşması giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi ile toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığının artmasıyla gündelik hayatımızın içine fiziksel aktiviteyi entegre etmeyi teşvik etmek amacıyla düzenlenen Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği’nde vatandaşlar, oyunlar, yarışmalar ve sportif aktivitelerle gün boyu eğlendi, hediyeler kazandı. 

Sağlıklı Tayfa Rafadan Tayfa Müzikal Gösterimi Yapıldı

Etkinliklerin ardından katılımcılara 'Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa' müzikal gösterimi yapıldı. Sevilen karakterler çocukları şarkılarla bilgilendirirken, çocuklar hem öğrendi hem eğlendi.  

 WhatsApp Image 2022-10-04 at 14.24.45 (3).jpeg WhatsApp Image 2022-10-04 at 14.24.45.jpeg

 WhatsApp Image 2022-10-04 at 14.24.45 (1).jpeg  WhatsApp Image 2022-10-04 at 14.24.45 (2).jpeg