Kurban Bayramı (2022)
14 Ağustos 2022

2022 Yılı Kurban Bayramı süresince Sağlıklı Bayram etkinliği kapsamında toplum ve çevre sağlığı konularında toplumu bilgilendirmek amacıyla sağlıklı beslenme, etin usulüne uygun işlenmesi, pişirilmesi, tüketilmesi, sakatatların evcil ve yabani hayvanlara verilmemesi, kurban kesiminde hijyen ve yaralanmalar, hayvan kaynaklı hastalıklar konu alan çalışmalar yapılmıştır.
2 adet branda, kist hidatik, sağlıklı beslenme, kesik ve yaralanmalar içerikli afiş ve bu üç konuda hazırlanan broşür hazırlanmış, 81 İl Sağlık Müdürlüğünün koordinasyonuyla yapılan etkinliklerde kullanılmıştır. Söz konusu etkinliklerin, fotoğraflanarak İl Sağlık Müdürlükleri kurumsal sosyal medya hesaplarından #SağlıklıBayram etiketi ile paylaşılması sağlanmıştır.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tüm camilerde 8 Temmuz 2022 Cuma namazı ve 9 Temmuz 2022 bayram namazı hutbelerinde konuyla ilgili tarafımızca hazırlanan mesajların yayınlanması sağlanmıştır.
2022 yılı Kurban Bayramı süresince kist hidatik hastalığı ve sağlıklı beslenme gibi toplum ve çevre sağlığına ilişkin konularda halkı bilgilendirmek amacıyla Diyanet Haber’de uzman konuğun bilgilendirme yapması sağlanmıştır.