4 Şubat Dünya Kanser Günü Farkındalık Etkinlikleri YapıldıSağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü (SGGM) ile Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü (HSGM) iş birliğinde kanser konusunda vatandaşların farkındalığını artırmak ve onları bilgilendirmek amacıyla bir dizi etkinlik düzenlendi. 
T.C. Sağlık Bakanlığı Merkez Binası, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü ve Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nde kurulan stantlarda çalışanlara kanser ve kanserde erken teşhisin önemi konusunda bilgi verildi, bilgilendirici materyaller dağıtıldı. Çayyolu Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)’nde düzenlenen etkinlikte ise Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Kanser Birim Sorumlusu Dr. İskender Kög medyaya ve katılımcılara kanserin erken teşhis edilmesinin tedavi sürecine sağlayacağı katkı hakkında bilgi verirken, Çayyolu KETEM Birim Sorumlusu Dr. Serpil Özbek kanser taramalarında izlenen süreci anlattı.
T.C. Sağlık Bakanlığı ve Sağlığın Geliştirilmesi adlı sosyal medya hesaplarından #ErkenTeşhisHayatKurtarır etiketiyle paylaşımlar yapıldı. 

                        WhatsApp Image 2022-02-04 at 17.31.23.jpeg  WhatsApp Image 2022-02-04 at 17.31.23 (1).jpeg