overlay

İletişim Kampanyası Hazırlayan Öğrencilere Ödüllerini Verdik

İletişim Kampanyası Hazırlayan Öğrencilere Ödüllerini Verdik
“Obezite İle Mücadele” temalı iletişim kampanyası hazırlayan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine Genel Müdürlüğümüz tarafından ödülleri verildi. Kampanyaya katılan 25 üniversite öğrencisine bisiklet hediye edilirken birinci olan grubun üyelerine başarı belgeleri de takdim edildi.

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü (SGGM), Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Arter Reklam Ajansı arasında imzalanan “İletişim Kampanyası Hazırlama Projesi İş Birliği Protokolü” kapsamında yapılan ödül törenine SGGM Genel Müdürü Prof. Dr. Mustafa Taşdemir, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar, SGGM Sağlık İletişimi Daire Başkanı Mutlu Kaya, Arter Reklam Ajansı Başkanı Cevat Olçok, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Yapılan iş birliğiyle bilimsel, eğitsel ve yönetsel çalışmalarda bilgi ve deneyim paylaşımını sağlayarak birlikte projeler geliştirmek, ortak anlayışı teşvik etmek ve üniversite öğrencilerine sektörel deneyim kazandırmak amaçlandı.

Sağlık İletişimi Uzmanlık Gerektiren Bir Alan
Üniversite öğrencilerinin heyecanına ortak olan Genel Müdürümüz Prof. Dr. Mustafa Taşdemir, ödül töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bu proje iletişim fakültesi öğrencileriyle yaptığımız ilk proje olması açısından çok değerli. Biz buradan diğer fakültelere de açılmayı planlıyoruz. Üniversitenizde ‘sağlık iletişimi’ dersinin olması çok önemli. Sağlık iletişimi uzmanlık gerektiren bir alan. Genlerimizden çevre koşullarına kadar pek çok faktör sağlığımızda etkili. Bu açıdan sağlık belirleyicilerine odaklanmak çok anlamlı. İletişimin sağlık belirleyicisi olarak önemini vurgulamak gerekir. Öğrencilerin lisans düzeyindeyken bu çalışmaların içerisinde yer alması ve bu tarz projelerin devam etmesi gerekir.”

25 Öğrenciye Bisiklet Hediye Edildi
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar da sağlık iletişimi konusuna önem verdiklerini vurguladı. Protokol kapsamında, ajans tarafından 25 üniversite öğrencisine “360 Derece İletişim Kampanyası Hazırlama Eğitimi” verildi. 5 gruptan oluşan öğrenciler, Genel Müdürlüğümüzün hazırladığı bilgi notunu referans alarak “Obezite İle Mücadele” temalı iletişim kampanyası hazırladı. Hazırlanan çalışmalar, Bakanlıktan üç ve ajanstan iki temsilciden oluşan değerlendirme heyeti tarafından incelendi ve Eureka Creative adlı grup çalışması oy birliğiyle birinci seçildi. Projeye katılan 25 öğrenciye bisiklet hediye edilirken birinci olan gruba Genel Müdürümüz tarafından başarı belgesi takdim edildi.  • fotoğraf1.jpg
  • fotoğraf2.jpg
  • fotoğraf3.jpg
  • fotoğraf4.jpg
  • fotoğraf5.jpg
  • fotoğraf6.jpg
  • fotoğraf7.jpg
  • fotoğraf8.jpg