Sağlık Bakanlığı #bottlecapchallange Akımına Katıldı
20 Aralık 2020

Sağlık Bakanlığı, tüm dünyada sosyal medya platformlarında #bottlecapchallange etiketiyle paylaşılan video akımına dâhil oldu.

#bottlecapchallange etiketi altında paylaşılan videolarda, sabit duran bir şişenin kapağını şişeyi devirmeden farklı yöntemlerle özellikle havada dönerek atılan tekmeyle çevirerek açan insanlar var.

Bakanlık, bu etiketle paylaşılan içeriklere kendi yorumunu katarak hazırladığı video ile su içmenin sağlık açısından önemine dikkati çekti. Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan videoda, üzerinde "Her Gün 10 Bin Adım" logolu tişört giyinmiş bir kişi, önünde su bulunan bir şişenin kapağını "bottlecapchallange" akımına uygun olarak tekmeyle açmak için eylemde bulunmak üzereyken bir başkası önüne geçerek şişeyi eliyle açıyor ve suyu bir bardağa dolduruyor. Videonun sonunda ekranda "Sağlığınız için su içmeyi ihmal etmeyin." mesajı yer alıyor.

5 Temmuz 2019 tarihinde Bakanlık resmi sosyal medya hesaplarından;

Sağlığınızı korumak için yapmanız gerekenler:

1) Videoyu izleyin 🎥

2) Kapağı elinizle açın 🖐

3) Su için 💦

😉

#bottlecapchallange

#drinkwaterchallange mesajıyla paylaşılan videoya ikinci bir etiket eklenerek de yeni bir challange başlatılmış oldu.

Bakanlık resmi sosyal medya hesaplarından elde edilen istatistiklere göre gösterim sayısı 500 bini geçen video; 10 farklı televizyon kanalının haber programlarında, çeşitli gazetelerde ve web haber sitelerinde yer aldı.