İletişim Kampanyası Hazırlama Projesi İş Birliği Protokolü İmzalandı
08 Ağustos 2019


Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Arter Reklam Ajansı arasında 19 Şubat 2019 Salı günü “İletişim Kampanyası Hazırlama Projesi” iş birliği protokolü imzalandı.

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ümran Benli, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar ve Arter Reklam Ajansı Başkan Yardımcısı Fatih Olçok imzasıyla yürürlüğe giren iş birliğiyle bilimsel, eğitsel ve yönetsel çalışmalarda bilgi ve deneyim paylaşımını sağlayarak birlikte projeler geliştirmek, ortak anlayışı teşvik etmek ve üniversite öğrencilerine sektörel deneyim kazandırmak amaçlanıyor.

İmza törenine katılan iletişim fakültesi öğrencilerine seslenen Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ümran Benli, "Proje kapsamında çok güzel işler çıkacağına eminim. Gençlerin heyecanı ve güzelliği bu projeye de yansıyacaktır. Size güveniyorum." dedi.Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar, öğrencilerin projeye önemli katkıları olacağını aynı zamanda saha tecrübesi kazanacaklarını söyledi.

Arter Reklam Ajansı Başkan Yardımcısı Fatih Olçok, gençler ve sektör arasında bir köprü oluşturmak ve gençlerle tecrübelerini paylaşmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Protokol kapsamında, Ajans tarafından Üniversite öğrencilerine “360 Derece İletişim Kampanyası Hazırlama” eğitimi verilecek. Altı hafta sürecek eğitimden sonra gruplar, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğünün vereceği bilgi notu doğrultusunda “Obezite İle Mücadele” temalı iletişim kampanyası hazırlayacak. Birinci olan kampanyanın belirlenmesiyle Genel Müdürlük, paydaşların katılımı ile düzenleyeceği törende eğitim alan öğrencilere bisiklet ve birinci olan grubun üyelerine ayrıca dizüstü bilgisayar hediye edecek.