Ankara İl Sağlık Müdürlüğü “Yaşama Yol Ver” kampanyasının tanıtım çalışmalarına başladı
24 Ekim 2016

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü, 112 acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmek  ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesini sağlamak amacıyla başlattığı “Yaşama Yol Ver” kampanyası bilgilendirme çalışmalarına Armada Alışveriş Merkezi’nde ve Nebahat Keskin İlköğretim Okulu’nda başladı.

Ulusal bazda başlatılan kampanyanın tanıtım çalışmaları Ankara’da da tüm hızıyla devam ediyor. Ankara İl Sağlık Müdürlüğü, kampanyanın farkındalığını arttırmak ve halkı bu konuda bilgilendirmek amacıyla Armada Alışveriş Merkezi’nde stant açtı. “Acil durumlarda saniyelerin önemli olduğunu unutma!” “Ambulansa yol veriyorum hayat kurtarıyorum” sloganlarıyla başlatılan kampanya çalışması Ankara halkından yoğun ilgi gördü.

 

Küçük yaşlarda eğitime önem veren bakanlığımız öğrencilere yönelik çalışmalar ve aktiviteler de gerçekleştiriyor. Bu amaçla Ankara İl Sağlık Müdürlüğü, Nebahat Keskin İlköğretim Okulu’nda öğrencilere kampanya hakkında bilgilendirme çalışması gerçekleştirdi. Öğrencilere 112 Acil Sağlık hizmetlerinin önemi hakkında bilgi verilerek hangi şartlarda ve nasıl iletişim kurmaları gerektiği konusunda olumlu tutum ve davranış geliştirmeleri sağlandı. Ayrıca öğrenciler vasıtasıyla ebeveynlerine bilgi broşürleri ulaştırılması sağlandı.

 112 Acil Çağrı merkezinin gereksiz aranmasının önlenmesi
 ve trafikte seyreden ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik farkındalığın artırılması çalışmaları Ankara’da olduğu gibi 81 ilde de tüm hızıyla devam ediyor.