"Yasama Yol Ver" Projesi Lansman Toplantısı
24 Ekim 2016

bakan

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanıp organize edilen 112 Acil çağrı Merkezinin gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte seyreden Ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesini amaçlayan  “Yaşama Yol Ver” medya kampanyası Bursa’da gerçekleştirilen lansman toplantısı ile kamu oyuna açıklandı. Toplantıya Sağlık Bakanı Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU, Bursa Valisi Münir KARALOĞLU, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Yrd.Doç.Dr. H. Ömer TONTUŞ ve Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Uzm.Dr.Muzaffer AKKOCA katıldı.

112 Acil Tanıtım Filmi Gösterimi ile başlayan lansman, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Muzaffer AKKOCA’nın  konuşmasıyla devam etti. Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü ile bu kampanyayı düzenlemekten memnuniyet duyduğunu belirten Akkoca, emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti. 112 Acil’in en büyük sorunlarından biri olan trafikte yol verme konusu olduğunu belirten Genel Müdür, bu kampanyayla toplumda bir farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Kampanyamızın duyurusu, Sayın Muzaffer AKKOCA’nın konuşması sonrasında “O An 112 Olmasaydı” Kısa Film Gösterimi ile devam etti. Yaşanmış hikayelerden yola çıkılarak yapılan kısa film gösteriminde 112’nin nasıl hayat kurtardığı etkili bir şekilde gösterildi.

“YAŞAMA YOL VER” Medya Kampanyası konulu konuşmasını yapan Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ömer TONTUŞ kampanyanın hazırlanması çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kampanyanın düzenlemesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Tontuş, 112 Acil Servisinde çalışanların yaşadığı sıkıntılardan bahsetti.

Kampanyamızın kapanış konuşmasını Sağlık Bakanı Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU gerçekleştirdi. Son yıllarda sağlık alanında yapılan modernizasyondan bahseden Müezzinoğlu, yenilenmiş araçlarla halka hizmet verdiklerini belirtti. 112 Acil Servis çalışanlarının çok kutsal bir görev yerine getirdiğini belirten Sağlık Bakanı, bu kampanyayla toplumda bir bilinçlenme oluşacağını söyledi. “Yaşama yol ver” sözünün yalnız bir slogan olmadığını cana can katan bir düşüncenin ürünü olduğunu ifade eden Mehmet Müezzinoğlu her vatandaşın üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini söyledi.