Ebeler ve Hemşireler Günü
18 Kasım 2019

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, 12 Mayıs Ebeler ve Hemşireler Günü kapsamında Ankara’da ‘Bir Dokunuş Çok Şey Değiştirir” isimli bir etkinlik düzenledi. Türkiye’nin 81 ilinden programa davet edilen ebe ve hemşireler etkinliğe büyük ilgi gösterdi. 

Programın açılışında konuşan Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan,  insanın yeryüzünün en değerli varlığı olduğunu belirterek, ona hizmet etmenin, onun ızdırabını dindirmenin en değerli iş olduğunu dile getirdi.

TCSB2195.JPG

Sağlık hizmetinin değerli bir hizmet olduğunu vurgulayan Demircan, bu hizmetin sadece bilgi, tecrübe, emek, fedakârlık ve sanat üzerine olduğunu belirtti.

Bakan Demircan, Hemşireliğin, kendi canını hiçe sayarak hayat kurtarmaya adanmış bir ömür olduğunu ifade ederken programa katılan ebeler için de, “Ebelik, aylarca gelmesi beklenen en tatlı misafiri karşılayan, alınan ilk nefese şahit olan çok kutsal bir meslektir. Ellerine doğduğumuz ebelerimizin de hakkı elbette ki ödenmez.” dedi.

Türk insanının sağlık alanında büyük bir fedakarlık verdiğini ifade eden Demircan, Türkiye'nin sağlıkta elde ettiği standardı, artık sağlık alt yapısını yenileme noktasında tamamladığını söyledi.
Konuşmaların ardından Kum Sanatı Ustası Veysel Çelikdemir, Ebe ve Hemşireler Günü’ne özel hazırladığı gösteriyi sundu. Gösteri ardından ebeleri temsilen Ebe Kübra Şahin, hemşireleri temsilen Hemşire Yelda Özçelebi kürsüde konuşmaları gerçekleştirdi. 
Etkinliğin ardından Bakan Demircan, 81 ilden gelen ebe ve hemşirelere teşekkür belgesiyle birlikte hediyelerini takdim etti.
Etkinlik kapsamında bir araya gelen ebeler ve hemşireler Genel Müdürlüğümüz personeli ile birlikte Anıtkabir’i, Rahmi Koç Müzesi’ni, 1. TBMM’ni ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni gezdi.

  • WhatsApp Image 2018-05-14 at 00.17.41.jpeg
  • TCSB2098.jpg
  • TCSB2186.JPG
  • TCSB2944.jpg
  • TCSB3122.JPG