overlay

Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’nın Kurban Bayramı Mesajı

Rahmet ve bereketin inkişaf ettiği bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, birlik beraberliğimizin güçlenmesi, kardeşliğimizin pekişmesi için fırsatlar sunan müstesna günlerdendir. Bayramın, yurt içinde ve dışında, aziz milletimizin beraberliğini bozmaya, asla esaret yaşamamış milleti esir almaya, diz çöktürmeye çalışanların gayretlerinin boşa çıkarılmasına vesile olmasını diliyorum.

Sağlık camiamız ambargolar, ekonomik krizler ve doğal afetler gibi olağanüstü durumlarda her zaman geçmişten gelen tecrübesi ile görevini başarı ile yürütmesini bilmiştir. Bizler toplumun en fazla mağdur olduğu, en kırılgan durumlarda fedakarca görev yapmayı hayat tarzı haline getirmiş bir ekibin mensuplarıyız.

Bu fedakarlığın sürekliliği, doktorundan hasta bakıcısına kadar tüm çalışanlarımızın huzurlu ve güvenli bir ortamda gelecek kaygısı duymadan hizmet vermesine bağlıdır.

Hasta ve sağlık çalışanının kendini güvende hissedeceği, karşılıklı güvenin en üst düzeyde olduğu bir çalışma ortamı oluşturmak zorundayız.

Bayram dolayısıyla direksiyon başına geçen vatandaşlarımızdan da bu sevinçli günlerimizi mateme çeviren kazaların yaşanmaması için trafik kuralları konusunda daha duyarlı olmalarını ve hız yapmamalarını özellikle istirham ediyorum.

Bu vesileyle başta sağlık yöneticileri olmak üzere tüm meslektaşlarımın, tüm çalışanlarımızın bayramını tebrik ediyor, Bayram günlerinde gece ve gündüz görev başında olacak olan arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum.