T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

3. Halk Sağlığı Günleri Sempozyumu Düzenlendi

Güncelleme Tarihi: 20/09/2017

3. Halk Sağlığı Günleri Kronik Hastalıkların Yönetimi Sempozyumu Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Bakan Demircan’ın katılımlarıyla Ankara’da düzenlendi. Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü ile Sağlık-Sen SASAM Enstitüsü tarafından düzenlenen sempozyumda Bakan Ahmet Demircan “Sağlık hizmeti alanların memnuniyet oranı yüzde 74’lere çıktı. Bu oran neden yüzde 100’lere çıkmasın. Sağlıkta hizmet alanın memnuniyeti artarken sağlık çalışanlarının memnuniyeti de artmalıdır. Sağlık hizmetindeki bu sürdürülebilirlik ve kalite yükselmesinin devam etmesi için sağlık çalışanlarıyla ilgili önümüzdeki günlerde yeni düzenlemeler yapacağız” diye konuştu.

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü İbrahim Barbaros Akçakaya’nın oturum başkanlığı yaptığı tütün, alkol, madde bağımlılığı ve ürettiği risklerin kontrolü konulu panelde Türkiye ve uluslararası alanda bağımlılıkla mücadele ve bağımlılıkla mücadelede Yeşilay’ın rolü gibi konular ayrıntılı bir şekilde tartışıldı. Panel sonunda Genel Müdür Akçakaya tarafından SGK Başkan Yardımcısı Op.Dr. Orhan Koç’a plaket takdim edildi.

Halk Sağlığı Günleri kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen sempozyumda Dünya’da ve Türkiye’de sağlık risklerinin değişimi ve kronik hastalıkların yönetimi, tütün alkol, madde bağımlılığı ve ürettiği risklerin kontrolü, fiziksel aktivitenin geliştirilmesi, sağlıklı beslenmenin geliştirilmesi ve obezitenin önlenmesi gibi önemli konulara çözüm önerileri üzerinde duruldu.

İki gün süren ve birçok konuşmacının sunumlarıyla katkı sağladığı sempozyumda Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü Sağlık İletişimi Daire Başkanı Mutlu Kaya da ‘Fiziksel aktivite çalışmalarında toplumsal farkındalığın artırılması’ ile ilgili bir konuşma yaptı. Kaya, Genel Müdürlük olarak fiziksel aktivitede toplumsal farkındalığı saylayabilmek için saha etkinlikleri, sosyal medya çalışmaları ve kamu spotu dışında hareketli yaşamı teşvik edecek televizyon programlarının da yapıldığına dikkat çekti. 

GW3A4668.jpg

  • GW3A4195.jpg
  • GW3A4627_1.jpg
  • GW3A4668.jpg
  • GW3A4675.jpg
  • GW3A4678.JPG
  • AW175314_02.jpg
  • AW175314_03.jpg