T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Anadolu Ajansı ve Beraberindeki Heyet Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Güncelleme Tarihi: 11/08/2017Anadolu Ajansı (AA) ve İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRİC) iş birliği ile İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi devletlerden gelen gazeteciler “Sağlık Haberciliği Eğitimi” kapsamında Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü İbrahim Barbaros Akçakaya tarafından Anadolu Ajansı ve beraberindeki heyete Genel Müdürlüğümüzün işleyişi ve faaliyetleri ile Sağlık Bakanlığı, Sağlık Turizmi ve Türkiye’deki sağlık sistemi ile ilgili ayrıntılı bir sunum yapıldı.
Sağlığın geliştirilmesi ve sağlık okuryazarlığı kavramları hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Akçakaya, insanların sağlıkları üzerindeki kontrollerini artırmaları ve bireylerin iyi sağlık halini sürdürebilmeleri amacıyla sağlıklı bilgiye ulaşmaları gerektiğini söyledi. 

Genel Müdürlük tarafından yapılan faaliyetlere değinen Akçakaya, obezite, tütün ve tütün mamulleriyle mücadele ve antibiyotik kullanımı ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında da heyete ayrıntılı bilgi verdi. Sağlık Bakanlığı web sitesinin editoryal yönetiminin Genel Müdürlük tarafından yapıldığını belirten Akçakaya, “Genel Müdürlüğümüz medyayı kullandığı gibi web siteleri, sosyal medya hesapları ve diğer dijital mecraları da kullanıyor" dedi.

Sağlık Haberciliği Eğitimi kapsamında gerçekleştirilen programda söz alan Sağlık Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Yönetim ve Protokol Daire Başkanı Arif Çetin de küresel sağlık, Türkiye politikaları ve yaşanan gelişmeler hakkında katılımcılara bilgi verdi.   • GW3A2893.jpg