T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

15 Temmuz Gecesi’nin Kahramanları Bir Arada

Güncelleme Tarihi: 16/07/2017

15 Temmuz'da meydanlara çıkan, tanklara ve mermilere meydan okuyan, göreve çağrılmamasına rağmen görev yerlerine koşan sağlık çalışanları 15 Temmuz Destanı’nın yazılmasında büyük bir pay sahibi oldu. 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde şehitlerimiz çeşitli etkinliklerle anılıyor. 

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü de 15 Temmuz 2016 Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıldönümü kapsamında Ankara’da bir anma programı düzenledi.  Gölbaşı Devlet Hastanesi’nde düzenlenen programa Özel Harekâtçı Polis ve sivillerin tedavisini üstlenen sağlık çalışanları ile gazi ve şehit yakınları katıldı.  

Duygusal anların yaşandığı etkinliğe katılan gaziler ve şehit yakınları 15 Temmuz gecesinde büyük gayret gösteren sağlık çalışanlarına teşekkür etmek için çiçek verirken, sağlık çalışanları da gazi ve şehit yakınlarına Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü’nün derlediği ve sağlık çalışanlarının 15 Temmuz gecesindeki anılarına yer verilen “Vatan İçin Sağlık Nöbetinde” adlı kitabı hediye etti.