T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

“Sigaranı Söndür Çiçeğini Al” Kampanyası

Güncelleme Tarihi: 01/06/2017Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında  tütün ürünlerinden çocuk ve gençlerin uzak durmasının teşvik edilmesi amacıyla ‘Sigaranı Söndür Çiçeğini Al’ kampanyası başlattı. 

Kampanya kapsamında hazırlanan video içeriğinde İlköğretim öğrencileri gruplar halinde Ankara’nın birçok park ve bahçesinde farkındalık etkinliği yaptılar. Öğrenciler,  ‘Kendini De Bizi De Zehirleme’, ‘Sağlığın İçin Sigarayı Bırak’, ‘Sevdiklerin İçin Bağımlı Olma’,  ‘Sigarasız Hayat İstiyoruz’, ‘Temiz Bir Dünya İstiyoruz’, ‘Temiz Hava Çok Güzel’ sloganlarıyla sigara içenleri uyardılar. Açık havada sigara içenlerin yanlarına giden çocuklar, vatandaşların sigaraları söndürmelerini istediler ve sigarayı söndürenleri alkışlayarak çiçek verdiler. 

Tütün kullanımının sağlığa zararları konusunda kamuoyunu bilgilendirmek, özellikle çocuk ve gençlerin tütün ürünlerinden korunmasını teşvik etmek amacıyla hazırlanan video içerikler, Sağlık Bakanlığı sosyal medya hesapları üzerinden de paylaşıldı. 
Kampanya ile Sağlık Bakanlığının 81 ildeki birimleri koordine edilerek sigaranın sağlığa zararları konusunda vatandaşların dikkati çekildi.

Videoları seyretmek için tıklayınız.