Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü
BURADASINIZ: 

Sağlıklı Tayfa Rafadan Tayfa 23 Nisan Özel Gösterimi

GÜNCELLENME TARİHİ: 26/04/2018

sggm-manset.png

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında sağlık çalışanları ve çocuklarına "Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa" müzikal özel gösterimini gerçekleştirdi.

Ankara MEB Şura Salonu'nda düzenlenen gösteride, çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladı. 

Yaklaşık 1300 kişinin katıldığı etkinlikte Sağlıklı Tayfa Rafadan Tayfa gösterisi öncesi çocuklarla interaktif bir oyunlar oynandı. Sağlıklı Tayfa Rafadan Tayfa çocuklara ağız ve diş sağlığı, sağlıklı beslenme, el hijyeni, fiziksel aktivite, çevreyi koruma ve teknoloji bağımlılığı ile ilgili mesaj içeren oyunlar sergiledi. 

Düzenlenen etkinlik sosyal medya ile desteklendi. Genel Müdürlüğümüz sosyal medya hesapları üzerinden programdan canlı yayın yapılarak, anlık içerikler paylaşıldı.

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü çocukların sağlıklı yaşam bilincine sahip olarak yetişmesi ve sağlık okuryazarlığı düzeylerinin artırılması amacıyla “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikal gösterim projesini geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde hayata geçirmişti.


Bize Ulaşın

T.C. Sağlık Bakanlığı
Bilkent Yerleşkesi 
Üniversiteler Mahallesi 06800 4. Kat  
Tel: 312 585 28 00
Fax: 312 585 28 53