Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü
BURADASINIZ: 

Sağlıklı Ramazan Sosyal Medya Kampanyası

GÜNCELLENME TARİHİ: 07/06/2017

140karakterdesr.png

Sağlık Bakanlığı, ramazan ayına özel bir sosyal medya kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında vatandaşların sağlıklı bir ramazan geçirmesi için her gün birbirinden farklı içeriklere sahip paylaşımlar yapılacak. 

#SağlıklıRamazan sloganıyla hazırlanan kampanya kapsamında uzmanların beslenme ve fiziksel aktivite ile ilgili uyarılarından oluşan videolar iftar ve sahurdan önce vatandaşlara sunuluyor. Hazırlanan video içeriklerde özellikle iftar ve sahur arasında sıvı tüketimi, sağlıklı iftar sofrası, sağlıklı sahur sofrası, iftardan sonra fiziksel aktivite gibi önemli konulara değinilecek. 

Ramazan boyunca hazırlanan sağlıklı beslenme önerileri Bakanlığın Facebook, Twitter ve Instagram gibi resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor. Aynı zamanda bilgilendirici görseller, hareketli videolara dönüştürülerek ‘IP TV’ aracılığıyla 81 ildeki sağlık kuruluşlarında vatandaşların dikkatine sunuluyor.

‘Sağlıklı Ramazan’ kampanyası ile Twitter kullanıcıları uzmanlara kolaylıkla ulaşabilecek. Bakanlığın Twitter hesabı üzerinden 8 Haziran Perşembe günü saat 10:00'da yapılacak etkinlikte takipçiler sağlıklı bir ramazan ayı geçirmek için merak ettikleri tüm soruları yazılı olarak #SağlıklıRamazan etiketi ile soracak, Prof. Dr. Muhittin Tayfur, Doç. Dr. Aydan Ercan, Diyetisyen Nermin Çelikay ve Diyetisyen Duygu Ünal ise anlık olarak cevap verecek. 

Bakanlığın Facebook hesabı üzerinden de uzmanların katılacağı canlı yayınlar yapılacak. İlki 9 Haziran Cuma günü saat 19.00’da yapılacak canlı yayında Prof. Dr. Muhittin Tayfur ve Yrd. Doç. Dr. Esra Köseler vatandaşlara sağlıklı beslenme önerileri sunacak.

Bize Ulaşın

T.C. Sağlık Bakanlığı
Bilkent Yerleşkesi 
Üniversiteler Mahallesi 06800 4. Kat  
Tel: 312 585 28 00
Fax: 312 585 28 53